Obroże na kleszcze dla psów.

Przerwa wakacyjna jest świetną szansą, żeby poświęcić czas waszemu pupilowi. Wyjazd wraz z ulubionym psim kompanem to rewelacyjna opcja, zrelaksować się, w tym samym czasie ofiarując pupilowi chwilę. W lecietrzeba myśleć o kleszczach, ponieważ wszystkie psy mogą być na nie narażone. Rasy psów, lubiące sporo ruchu na zewnątrz, takie jak labradory, często mają kleszcze. Jak możemy ochronić swoje zwierzęta?

Obroża dla psa na kleszcze

Najbardziej znaną receptą obrony przed kleszczami jest obroża dla psa, która zawiera preparat na kleszcze. Na rynku znajdziemy różne typy obroży przeciwko kleszczom. Obroże przeciw kleszczom wyróżniają się długą efektywnością ,a także niewysoką ceną. Są produkowane na potrzeby ras psów różnych wymiarów, dlatego bez problemu kupimy rozmiar odpowiednią dla wielkości swojego zwierzaka.

Preparaty na kleszcze

Środki na kleszcze dostępne w obrożach przeciw kleszczom są ziołowe albo lekami na kleszcze. Syntetyczne charakteryzują się skuteczniejszym działaniem przeciwpasożytniczym.Ilość preparatu działającego na kleszcze jest odpowiednia do wagi psa, należy więc przeczytać przed zakupem, iż znaleziona obroża przeciw kleszczom będzie bezpieczna.

Obroża Foresto

Znanym producentem obróż z preparatem na kleszcze jest firma Bayer, sprzedająca obroże na kleszcze Foresto, mające w sobie imidaklopryd oraz flumetrynę, będące bezzapachowymi substancjami czynnymi przeciw pasożytom. Dostępne są dwie obroże na kleszcze – dla psów poniżej 8kg i dla psów powyżej 8kg. Te obroże są zarówno przeciw kleszczom i przeciwpchelne, więc zapewniają kompleksową opiekę psiaka. Obroża dla psa działa przez 8 miesięcy, a do tego działa od momentu aplikacji.

Dlaczego warto używać obroży na kleszcze?

Kleszcze przenoszą licznych groźnych chorób zakaźnych, takich jak borelioza, babeszjoza i erlichioza. Zwierzaki chętnie przebywające w zaroślach, takie jak labradory, wymagają zwiększonej profilaktyki w formie preparatów na kleszcze, ponieważ zakażenie spowodowana złapaniem kleszcza wnosi niebezpieczeństwo utraty zdrowia naszego zwierzaka. Obroża dla psa z preparatem na kleszcze zmniejsza ryzyko ugryzienia zwierzęcia przez kleszcza, dzięki czemu umożliwia zabezpieczenie przed poważnymi chorobami. Dla labradorów, lubiące wodę potrzebna jest większa profilaktyka, na przykład w postaci kropli mających preparat na kleszcze albo specjalne szampony o działaniu przeciwpasożytniczo. Żeby chronić psa w trakcie letniej podróży warto sprawić sobie niezawodne środki na kleszcze dla psa.

legowiska dla psów https://www.krakvet.pl/chy_m_Psy_Akcesoria-dla-psow_Legowiska-dla-psa-32900.html